Żeńska Grupa Teatralna Bzite powstała 12 lutego 2013 r. z inicjatywy członkiń tego Koła na dorocznym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym.
Niedługo trzeba było czekać na realizację pomysłu. Już w pierwszej dekadzie marca odbyło się spotkanie o charakterze organizacyjnym i zaraz po tym ustalił się skład zespołu. Wybór repertuaru /czyli coś lekkiego i wesołego/ padł na scenariusz autorstwa Zbigniewa Dmitrocy. Znanego poety, bajkopisarza, tłumacza, satyryka i dramaturga mieszkającego na terenie naszego powiatu. Znajdujący się, za zgodą autora w dyspozycji Andrzeja Woźniaka (instruktora teatralnego Gminnego Centrum Kultury) scenariusz przypadł do gustu paniom z KGW tak bardzo, że w dwa miesiące powstało przedstawienie o charakterze graniczącym z kabaretem i teatrem. Należy nadmienić, iż żadna z wykonawczyń nigdy wcześniej nie występowała publicznie w podobnych działaniach. To był ich autentyczny debiut. Zdeterminowane zamierzeniem sfinalizowania swojego pomysłu pokonały trudności z naborem mężczyzn do zespołu - obsadzając po prostu kobiety w rolach męskich.
Premiera przedstawienia „Wiejska Edukacja seksualna. Hucpa w sześciu odsłonach” odbyła się dnia 18 maja 2013 r. podczas XIV Regionalnej Konferencji Kobiet w Zakręciu, z udziałem licznej widowni. Spektakl obejrzało kilkaset osób na terenie powiatu, jak i województwa.
Po trzech latach zespół przygotował następne przedstawienie wg. scenariusza Izabeli Degórskiej pt.: „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”, czarną komedię obyczajową, w której autorka wyśmiewa media dążące za wszelką cenę do poszukiwania sensacji.

 

 

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com