Dnia 02 września 2018 roku w piękne , słoneczne , niedzielne popołudnie odbyła się
na placu przy Wiejskim Domu Kultury miła uroczystość związana z oficjalnym otwarciem Placu Zabaw , który powstał z inicjatywy i dzięki wysiłkom i zaangażowaniu mieszkańców: Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckiej.
Plac zabaw powstał dzięki realizacji projektów:
• ze środków Fundacji Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „ Stocznia” w ramach Programu „ TESCO- Decydujesz Pomagamy”- grant w wysokości 5000 złotych;
• ze środków Cersanitu „ Cersanit Pomagamy” – grant w wysokości 3 900 złotych ,
oraz ze środków finansowych miejscowej społeczności , tj. Koła Gospodyń Wiejskich i Kółka Rolniczego.

Na uroczystość licznie przybyli dorośli mieszkańcy wraz ze swoimi pociechami dla których miejsce to będzie punktem spotkań , zabaw i integracji, oraz goście, wśród których mieliśmy przyjemność gościć: Księdza Mariusza Myszaka z Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie, Pana Wojciecha Kowalczyka – Pełniącego Obowiązki Wójta Gminy Krasnystaw, Panią Edytę Gajowiak Powroźnik- Sekretarz Gminy , P. Jan Bojarskiego- Radnego Rady Gminy, przedstawicieli Rady Sołeckiej z Sołtys Panią Marzeną Kwiecień, Koła Gospodyń Wiejskich – z Panią Renatą Chodorowską- Przewodniczącą, przedstawicieli Kółka Rolniczego, Pracowników Cersanitu i TESCO.
Po błogosławieństwie i poświęceniu miejsca zabaw przez Księdza Mariusza Myszaka, oficjalnego przecięcia wstęgi dokonała siedmioletnia Julia Korczyńska w asyście przedstawicieli władz samorządowych oraz mieszkańców.
Dla przybyłych gości przygotowano szereg atrakcji :
• występy artystyczne podczas których prezentowali się: Klub Solisty działający przy GCK oraz miejscowi muzycy,
• konkursy, zabawy animacyjne, malowanie buzi oraz dmuchany zamek,
• pyszny poczęstunek ( kiełbaski z ogniska, bigos, ciasta, owoce , przekąski oraz ciesząca się wielkim powodzeniem fontanna czekoladowa) przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zakręciu.
Wspólne świętowanie przy dźwiękach muzyki trwało do godzin wieczornych.
Dziękujemy bardzo sponsorom i darczyńcom , którzy wsparli organizację naszej uroczystości, tj. Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie i Bankowi Spółdzielczemu w Krasnymstawie.

 

 

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com