Fundacja Orange

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9.00 ? 17.00 w II i IV sobotę miesiąca w godzinach 9.00 ? 13.00

fundacjaorange

IMG 7292

Uczniowie zostali nagrodzeni za wykonanie zakładek do książek.Uczniowie zostali nagrodzeni za wykonanie zakładek do książek.
Nagrody otrzymali: 
-uczniowie klasy IIa Filip Wikliński, Oliwia Tkaczyk, Igor Walczyński i Karol Walczyński,
-uczniowie  klasy IIb  Eliza Szambelan, Laura Zielińska i Eryk Parzymies-Kasprzak,
-uczniowie klasy pierwszej Konrad Płachecki i Szymon Zych.

GRATULUJEMY!

 

IMG 7274  

W ramach majowych dni książki 31 maja 2017 r. uczniowie z kl. IIb Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej oraz dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Siennicy Nadolnej. Na zajęciach plastycznych uczestnicy wykonali „wesołe” zakładki do książek.

Najpiękniejsze zostały nagrodzone.

 

IMG 7236

To temat spotkania bibliotecznego, na które przyszły dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w ramach uroczystego pasowania na czytelnika. To temat spotkania bibliotecznego, na które przyszły dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w ramach uroczystego pasowania na czytelnika. Pierwszaki poznały Bibliotekę Publiczną i zasady jej funkcjonowania. Przy wystawie książek – bajek i baśni bibliotekarka opowiedziała o korzyściach wypływających z czytania literatury fantastycznej, która przenosi w świat dziecięcej wyobraźni.

 

  IMG 7227

Najstarsza z grup przedszkolnych dnia 24 maja 2017 r. odwiedziła naszą bibliotekę. Poznała księgozbiór podręczny - encyklopedie, leksykony, słowniki. Dzieci uczyły się jak korzystać z książek, których nie wolno wypożyczać do domu. Starszaki będą mogły wykorzystać zdobytą wiedzę w dalszej swojej edukacji.

Warsztaty artystyczne w Świetlicy przy Gminnej Bibliotece Publicznej
w Siennicy Nadolnej

  img 7192

 

GALERIA

„Jak wyrabiano i do czego służył papier czerpany?”

To temat warsztatów , które odbyły się dnia 24 maja 2017r. w Świetlicy. Pani Zofia Kozłowska z Kamionki przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci z grupy Montessori z Przedszkola oraz uczniów kl. III Szkoły Podstawowejw Siennicy Nadolnej. Prowadząca przeprowadziła wspólną zabawę inspirowaną techniką wyrobu papieru czerpanego. Starsze dzieci mogły same wykonać karty papierowe z masy bezdrzewnej przy użyciu ponad 150 -letniej prasy. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie bawili się doskonale . Oby ta pogadanka pozostała uczestnikom w pamięci.

W ramach majowego święta książki dnia 25 maja uczniowie klasy II szkoły podstawowej w Siennicy Nadolnej odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Siennicy Nadolnej. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz różnicą, jaka występuje między biblioteką publiczną i szkolną.
Następnie odbyły się zajęcia plastyczne, na których drugoklasiści wykonali papierowe zakładki do książek. Trzy najpiękniejsze zakładki zostały nagrodzone skromnymi upominkami.

 

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com