img 0672

GALERIA

W środę 22.03.2017 w Wiejskim Domu Kultury w Niemienicach odbyło się drugie z cyklu warsztatów wielkanocnych. Tym razem uczestniczkami spotkania były panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Niemienicach, Jaślikowie i Zażółkwi. Uczestniczki warsztatów pod okiem instruktora wykonały ozdoby wielkanocne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Były to m.in. stroiki i pisanki. Przed warsztatami panie wzięły udział również w pokazie firmy kosmetycznej. Każda z uczestniczek miała okazję przetestować na własnej skórze kosmetyki do pielęgnacji i makijażu.

img 7075

GALERIA

Dnia 22.03.2017 r. w świetlicy przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy Nadolnej odbyły się warsztaty artystyczne dla dzieci z klasy II a i b tutejszej Szkoły Podstawowej (wychowawczynie pani Małgorzata Jakubiec, Jolanta Ćwirta) . Tematem zajęć były ozdoby wielkanocne. Na początku spotkania pani Teresa Nowak opowiedziała dzieciom o sposobach powstawania pisanek. Uczestnicy  pod okiem instruktorów Gminnego Centrum Kultury ( pani Teresy Nowak, Magdaleny Staroń)wykonali baranki  świąteczne, które są  symbolem zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

img 20170318 165929

Galeria

W sobotę 18.03.2017 roku w wiejskim Domu Kultury w Zakręciu odbyły się przedświąteczne warsztaty florystyczne. Uczestniczkami spotkania były panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich. Tematem spotkania była Wielkanoc. Pod okiem instruktora Panie stworzyły niepowtarzalne ozdoby wielkanocne: stroiki, wianki do zawieszenia na drzwiach oraz palmy. Było to pierwsze z cyklu spotkań jakie odbędą się w miesiącu marcu w Wiejskich Domach Kultury na terenie Gminy Krasnystaw.

dsc 5692

GALERIA

Art. pana Dr Ryszard Maleszyk - pobierz

Dnia 5.03.2017roku w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet  - "Jej portret - z kobietami o kobietach" Spotkanie rozpoczął wykład Pana doktora Ryszarda Maleszyka pt. "Krasnostawskie Kobiety". Uroczystość uświetniły występy Kapeli Folkowej Styrta, Pan Marek Miszczuk - Bard Chełmski oraz Klub Solisty pod kierownictwem Zbigniewa Wolanina. Ukoronowaniem uroczystości był montaż słowno muzyczny w wykonaniu Pana Andrzeja Woźniaka i Wojtka Dziedzica który, rozbawił i zachwycił wszystkie obecne na spotkaniu Panie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

img 7051

Najstarsza grupa przedszkolna „Krasnoludki” dnia 17 lutego odwiedziła naszą bibliotekę. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały książeczki Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz zapoznały się z pracą w bibliotece. Na zakończenie wysłuchały przysłów dla dzieci z książki Urszuli Kozłowskiej pt. „Przysłowia przedszkolaka”. Czekamy na przyszłych czytelników.

 

PDK

Liczba wizyt

Dzisiaj:37
Wczoraj:43
W tygodniu:146
W miesiącu:1388
Ogólnie:81760

28 czerwiec 2017

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com