naglowna

4 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Małochwieju Małym dzieci spotkały się z Mikołajem. Z tej okazji uczestnicy zajęć z WDK przygotowali wiersze i piosenki na powitanie długo wyczekiwanego gościa. Mikołaj wszystkich obdarował prezentami i niespodziankami. Dzieci z Małochwieja idąc w ślady św. Mikołaja część otrzymanych słodyczy przekazały na akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, za co serdecznie dziękujemy.

 

naglowna

Dnia 19 listopada 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 10 – lecia działalności Zespołu Melodia. Zespół powstał jesienią 2006 r. z inicjatywy pana Wiesława Demczuka - instruktora GCK. Obecnie zajęcia z zespołem śpiewaczym kontynuuje instruktor pan Zbigniew Wolanin. Jubileuszową uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Pan Krzysztof Grabczuk, który w imieniu Marszałka Województwa wręczył zespołowi Nagrodę Kulturalną Marszałka Województwa Lubelskiego, Wicestarosta Henryk Czerniej, Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Berbeć, Zastępca Wójta Gminy Krasnystaw pan Tomasz Barczuk, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Gminy pan Leszek Szeniak oraz byli członkowie zespołu Melodia.
Uroczyste obchody były okazją do wręczenia podziękowań, składania gratulacji i życzeń na kolejne lata pracy artystycznej.
Występ galowy zespołu „MELODIA”zakończył uroczystości jubileuszowe.
Oprawą dla obchodów jubileuszu była zabawa taneczna dla członków klubów seniora odbywająca się cyklicznie w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej organizowanej przez miejscowy Klub Seniora , któremu przewodniczy świetna organizatorka pani Irena Jaszczyszyn.

 

ms2

 

 

pdpz

az

 

naglowna

 

Dnia 23.11.2016 roku w Świetlicy funkcjonującej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy Nadolnej miało miejsce spotkanie z panem Mateuszem Soroką – etnografem z Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Zaproszona klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej z zaciekawieniem słuchała o dziadach, kozach i magicznych trójkątach oraz innych świętach Słowian. Myślę, że w przyszłości nadarzy się okazja do kolejnego spotkania z Tym wielkim pasjonatem etnografii.

 

W pliku poniżej publikujemy regulamin X KONKURSU PLASTYCZNEGO „TRADYCYJNA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”

REGULAMIN

 

Siennica Nadolna

Liczba wizyt

Dzisiaj:1
Wczoraj:24
W tygodniu:1
W miesiącu:1279
Ogólnie:77380

27 marzec 2017

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com