plfestiwalsmakow

W sobotę 29.04.2017 roku w Wiejskim Domu Kultury w Siennicy Nadolnej odbyła się III edycja Festiwalu „ Wielkanocne Smaki” organizowanego przez miejscowe Koło Gospodyń oraz Gminne Centrum Kultury . Na spotkanie przybyły panie z kół gospodyń z gminy Krasnystaw oraz zaproszeni goście: Pan Mirosław Berbeć – Przewodniczący Rady Gminy, Agnieszka Figlarska Radna Rady Gminy Krasnystaw, Beata Hartanowicz z Urzędu Gminy Krasnystaw, pan Mirosław Waręcki – sołtys wsi Siennica Nadolna, Janusz Tokarski – prezes OSP, Wojciech Hus - LGD oraz pani Dorota Moń - gospodarstwo ekologiczne w Krupem, która w kilku zdaniach opowiedziała o produkcji serów.
Podczas spotkania ogłoszony został Konkurs na „ Sernik Wielkanocny”.Jury w składzie:
1. Agnieszka Figlarska – przewodnicząca komisji
2. Beata Hartanowicz i Wojciech Hus - członkowieoceniając walory smakowe i estetyczne wyłoniło 3 laureatów
1. KGW w Krynicy
2. KGW Niemienice Kolonia
3. KGW Siennica Nadolna
pozostałym uczestnikom wręczono podziękowania. W części artystycznej wystąpiła Kapela Cukrowniacy i Zespół Śpiewaczy Melodia.

zyczwielkan

img 7090

GALERIA

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych w Świetlicy przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy Nadolnej dnia 29marca 2017 zorganizowano warsztaty wyrobu palm wielkanocnych. Zajęcia prowadzone były przez panią Jadwigę Nowicką z Małochwieja Małego. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, udział w nich wzięli uczniowie kl.IV Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej z opiekunem p. Małgorzatą Rzemieniuk. Podczas spotkania każdy z uczestników wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, trzciny wodnej, gałązek wierzbowych z baziami oraz zasuszonych kwiatów. Uczniowie nie tylko wykonali palmy, ale również dowiedzieli się jakie były tradycje i zwyczaje związane z palmami wielkanocnymi. Palmy uczestnicy zabrali ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową.

kiermaszplakat

Więcej informacji udziela:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 

"Krasnystaw PLUS"
tel./fax.: 82 576 70 49, 
kom. 506 371 309

img 0672

GALERIA

W środę 22.03.2017 w Wiejskim Domu Kultury w Niemienicach odbyło się drugie z cyklu warsztatów wielkanocnych. Tym razem uczestniczkami spotkania były panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Niemienicach, Jaślikowie i Zażółkwi. Uczestniczki warsztatów pod okiem instruktora wykonały ozdoby wielkanocne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Były to m.in. stroiki i pisanki. Przed warsztatami panie wzięły udział również w pokazie firmy kosmetycznej. Każda z uczestniczek miała okazję przetestować na własnej skórze kosmetyki do pielęgnacji i makijażu.

img 7075

GALERIA

Dnia 22.03.2017 r. w świetlicy przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy Nadolnej odbyły się warsztaty artystyczne dla dzieci z klasy II a i b tutejszej Szkoły Podstawowej (wychowawczynie pani Małgorzata Jakubiec, Jolanta Ćwirta) . Tematem zajęć były ozdoby wielkanocne. Na początku spotkania pani Teresa Nowak opowiedziała dzieciom o sposobach powstawania pisanek. Uczestnicy  pod okiem instruktorów Gminnego Centrum Kultury ( pani Teresy Nowak, Magdaleny Staroń)wykonali baranki  świąteczne, które są  symbolem zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk

Liczba wizyt

Dzisiaj:37
Wczoraj:60
W tygodniu:97
W miesiącu:1058
Ogólnie:88097

17 październik 2017
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com