naglowna

Dnia 21.03.2015 r. odbyło się VI Wojewódzkie Spotkanie Taneczne Edycja XI „Marce Dance” w Krasnostawskim Domu Kultury.
Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie reprezentował zespół „Pover Dance” działający przy tej instytucji. Grupę taneczną tworzą dzieci z Przedszkola z Siennicy Nadolnej, a także uczniowie Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej. Opiekunem zespołu jest Pani Sabina Englot.

 

naglowna
To tytuł wydarzenia jakie odbyło się 14 marca 2015 r. w Wiejskim Domu Kultury  w Małochwieju Małym z okazji tegorocznego Dnia kobiet.
Tego dnia 13 kobiet członkiń Stowarzyszenia Mieszkańców Małochwieja Małego ”Rodzinne Gniazdo” i ich przyjaciółek, poddało się zabiegom stylizacji - upiększenia swojej urody i stylu ubierania się. Działania te prowadził zespół Klubu Różanych Dam z Biskupic pod kierunkiem Pani Małgorzaty Mazurek. W skład zespołu wchodzili; fotograf, stylistka, dwie kosmetyczki, 3 fryzjerki. Przed stylizacją odbywały się warsztaty dotyczące budowania pozytywnej samooceny i przyjmowania komplementów przez kobiety. Całe wydarzenie trwało 5 godzin. W tym czasie odbywały się warsztaty w grupach, kobiety poddane były działaniom fryzjerek, kosmetyczek i stylistki. Efekty upiększenia kobiet utrwalał  trzykrotnie na zdjęciach fotograf- przed zmianą, w lustrze i po zmianie.

Całe wydarzenie zakończył pokaz mody połączony z wyborem miss wydarzenia i miss publiczności.
Po prezentacji kobiet, ster prowadzenia imprezy  przejęli mężczyźni. W przygotowanej przez mężczyzn części artystycznej były  piękne wiersze o miłości do kobiet, aforyzmy o kobietach oraz wpadające w ucho piosenki.
Punktem finałowym był występ Zespołu Teatralnego KGW Bzite ze sztuką „Edukacja seksualna na wsi”. Przy pięknie nakrytych stołach, przy kawie i ciastku, miło spędziłyśmy ten sobotni wieczór. Mamy nadzieję, że w naszej wsi Dzień Kobiet będzie trwał przez cały rok.

 

naglowna

12 marca 2015 roku w Gminnym Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej około 100 osób z terenu powiatu krasnostawskiego wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Firmę EMERSON POLSKA oraz Krajowy Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych podczas którego omówiono zagadnienia związane z wdrażaniem Programu „Rabat Rolniczy”.

 

naglowna

W czwartek 5 marca br. w Wiejskim Domu Kultury odbyło się szkolenie kulinarne dla Koła Gospodyń Wiejskich z Niemienic. Zajęcia zorganizowane zostały przez Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.
Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, przybyło na nie dwanaście Pań. Tematem spotkania było przyrządzanie dań z mięsa. Szkolenie przeprowadziła Pani Ewelina Nowak z LODR w Końskowoli.

 

naglowna

Ósmego marca 2015 roku panie Edyta Gajowiak- Powroźnik  sekretarz gminy Krasnystaw oraz Dorota Rybczyńska dyrektor Gminnego Centrum Kultury uczestniczyły w debacie pt. „Aktywność kobiet siłą społeczności wiejskich” z udziałem Anny Komorowskiej Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim.

 

naglowna

W sobotę 7-go marca w przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet odbyło się spotkanie kobiet Gminy Krasnystaw.
W spotkaniu uczestniczyły panie radne  Gminy Krasnystaw: Agnieszka Figlarska, Patrycja Smyl, Wiceprzewodnicząca Gminy Krasnystaw Janina Wiechnik, panie Sołtyski z terenu gminy, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich gminy Krasnystaw oraz dyrektorki szkół i przedszkoli.
Płeć męską godnie reprezentowali panowie Mirosław Berbeć – Przewodniczący Rady Gminy Krasnystaw, Wiceprzewodniczący Rady Gminy – Jan Mieczysław Bojarski, Zbigniew Chwała Radny Rady Gminy i sołtys Niemienic oraz Wójt Gminy Krasnystaw Janusz Korczyński.
Organizatorem spotkania były instytucje i organizacje: Wiejski Dom Kultury w Niemienicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Niemienicach i Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej.
W trakcie spotkania panie wysłuchały prelekcji nt. przemocy w rodzinie, poprowadzonej przez panią Magdalenę Typiak psycholog reprezentującej Stowarzyszenie „Winda”.
Atrakcją przygotowaną przez panią Magdalenę Straroń i Zbigniewa Wolanina był program artystyczny pt. „Być kobietą” wykonany przez młodzież z Klubu Solisty w Niemienicach.
Męska - trzyosobowa część kapeli „Cukrowniacy” umilała pobyt pań w WDK Niemienice wykonaniem stosownych utworów muzycznych i piosenek przygotowanych na okoliczność tegoż spotkania.

 

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk

Liczba wizyt

Dzisiaj:16
Wczoraj:30
W tygodniu:217
W miesiącu:675
Ogólnie:103349

22 lipiec 2018
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com