kon g

 

naglowna

12 lutego dzieci z Wiejskiego Domu Kultury w Małochwieju Małym pojechały na wycieczkę do Chełma. W programie wycieczki było zwiedzanie Podziemi Kredowych i wizyta u Ducha Bielucha, zabawy w Fikolandii oraz posiłek w McDonaldzie. Wszyscy uczestnicy wycieczki świetnie się bawili na zjeżdżalniach i w basenie piłeczek przygotowanym przez salę zabaw fikolandu, odwiedzili podziemne korytarze i poznali historię wydobywania kredy przez chełmian. Wyjazd do Chełma należał do udanych, wszystkim dopisywał dobry humor.

 

naglowna

7 lutego w Wiejskim Domu Kultury w Małochwieju Małym odbył się Bal Karnawałowy. Dla uczestników balu zorganizowana została zabawa taneczna, konkursy oraz turniej tańca. Spośród dzieci uczestniczących w zabawach wybrani zostali król i królowa balu. Rozstrzygnięty został również konkurs na najciekawsze przebranie w dwóch grupach wiekowych. Dla dzieci zapewniony został słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

naglowna

W dniu 18.02.2015 r. w Wiejskim Domu Kultury w Zakręciu odbyły się warsztaty nakrycia i dekoracji stołu na przyjęcia, a także z carvingu. W warsztatach prowadzonych przez Ewelinę Nowak i Agnieszkę Błaziak uczestniczyło ok 25 pań z Kół Gospodyń Wiejskich m.in. z Bzitego, Czarnoziemi, Stężycy i Zakręcia.

Panie miały możliwość zaobserwowania sposobów nakrycia i dekoracji stołu dla wielu dań do których serwuje się odpowiednie nakrycie, zastosowanie różnych naczyń , talerzy, sztućców, kieliszków.

Najciekawszym momentem warsztatów był pokaz składania serwetek. Prowadzące warsztaty przekazały kilka sposobów układania serwetek , co Panie z ogromna ciekawością obserwowały, a później same próbowały powtórzyć . Składanie przygotowanych serwetek wzbudziło u Pań wiele emocji i duże zaangażowanie.

W końcowej części spotkania Panie zapoznały się z carvingiem czyli sztuką rzeźbienia w owocach i warzywach. Uczestniczki zapoznali się ze sprzętem do dekoracji potraw metodą carvingu.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

 

naglowna

W dniu 13 lutego 2015 roku w Siennicy Nadolnej odbył się Festiwal Pączka i Faworka. Jak co roku impreza organizowana była przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw PLUS" w porozumieniu z Gminnym Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej.

Oficjalnego otwarcia dokonały: Dorota Sawa - Prezes LGD oraz Dorota Rybczyńska – dyrektor GCK w Krasnymstawie, które gorąco przywitały wszystkich uczestników Festiwalu.
W kolejnym punkcie programu Pani Dorota Sawa przedstawiła w prezentacji działalność członków Ekomuzeum Zagrody i Zakątki Lubelskie oraz aktualny etap działań dotyczący tworzenia Szlaku Greenway „Dziedzictwo Wschodu". Ciekawą informacją dla przedstawicielek KGW była również prezentacja produktów tradycyjnych z terenu powiatu krasnostawskiego, które zostały już zarejestrowane lub znajdują się na etapie rejestracji.

W trakcie Festiwalu rozstrzygnięty został konkurs „Najsmaczniejszy Pączek". Komisja konkursowa wybrana została spośród przedstawicielek gmin, które uczestniczyły w Festiwalu. Podczas obrad Komisji konkursowej na sali miejsce miało Przedstawienie teatralne „Teatr w Pipidówce" w wykonaniu Teatru Pokoleń z Siennicy Różanej.
Około godz. 17.30 odbyła się degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz Gminne Koło Aktywnych Kobiet.

O godzinie 18.30 ogłoszone zostały wyniki konkursu „Najsmaczniejszy Pączek". Werdykt był następujący:
a) I miejsce przyznane zostało przedstawicielkom KGW z terenu Gminy Izbica;
b) II miejsce dla przedstawicielek KGW z terenu Gminy Krasnystaw;
c) III miejsce dla przedstawicielek KGW z terenu Gminy Łopiennik Górny.

Uczestnikom wręczono nagrody, pamiątkowe dyplomy i upominki finansowane w ramach działania 431 "Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Wspólnie spędzony czas umilała Kapela Ludowa „Cukrowniacy".
Około godziny 21.00 miejsce miało zakończenie Festiwalu. Serdecznie dziękujemy wszystkim delegacjom za przybycie i uczestnictwo w tegorocznym Festiwalu!

 

naglowna

Jak co roku, podczas ferii zimowych Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej zorganizowało imprezę integracyjną  pn. „Wernisaż Uśmiechu”. Najliczniej przybyły wraz z instruktorami dzieci z Wiejskiego Domu Kultury w Małochwieju Małym, Niemienicach, Krynicy i Os. Cukrowni.

Konkurencje - zabawy z chustą i zawody sprawnościowe, wśród nich: wyścigi w rzędach, rzut do celu, „Wojna na śnieżki”, „Kolekcjoner”, taniec na gazetach, kalambury, „Mam talent!” i inne sprawiły dzieciom wiele radości. Prowadzący imprezę porwali do zabaw wszystkich uczestników i dużych i małych, najważniejsza była integracja dzieci z poszczególnych sołectw gminy Krasnystaw.

Na zakończenie imprezy wręczono wszystkim Wiejskim Domom Kultury „Certyfikaty Uśmiechu” – podziękowanie za wspólną zabawę.

 

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk

Liczba wizyt

Dzisiaj:16
Wczoraj:30
W tygodniu:217
W miesiącu:675
Ogólnie:103349

22 lipiec 2018
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com