naglowna

Przedszkolna grupa 4-5 latków 10 marca odwiedziła Biblioteką Publiczną Gminy Krasnystaw. Dzieci obejrzały różne formy książeczek dziecięcych wśród nich książki – zabawki. Przedszkolaki wysłuchały wierszyków o zbliżającej się wiośnie.

 

naglowna

W Świetlicy Środowiskowej przy Bibliotece Publicznej Gminy Krasnystaw 25 marca uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej uczestniczyli w warsztatach technicznych prowadzonych przez instruktora GCK Magdalenę Staroń oraz twórczynię ludową Teresę Nowak pt. „Stroiki wielkanocne”. Dzieci ozdabiały bibułą formy styropianowe tworząc koszyczki. Ozdobą koszyków były wycinane z papieru kolorowe jajka, kurczaczki, czy wykonane z bibuły wiosenne kwiaty. Wykonane prace ozdobią świąteczne stoły uczestników warsztatów.

 

naglowna

Dnia 21.03.2015 r. odbyło się VI Wojewódzkie Spotkanie Taneczne Edycja XI „Marce Dance” w Krasnostawskim Domu Kultury.
Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie reprezentował zespół „Pover Dance” działający przy tej instytucji. Grupę taneczną tworzą dzieci z Przedszkola z Siennicy Nadolnej, a także uczniowie Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej. Opiekunem zespołu jest Pani Sabina Englot.

 

naglowna
To tytuł wydarzenia jakie odbyło się 14 marca 2015 r. w Wiejskim Domu Kultury  w Małochwieju Małym z okazji tegorocznego Dnia kobiet.
Tego dnia 13 kobiet członkiń Stowarzyszenia Mieszkańców Małochwieja Małego ”Rodzinne Gniazdo” i ich przyjaciółek, poddało się zabiegom stylizacji - upiększenia swojej urody i stylu ubierania się. Działania te prowadził zespół Klubu Różanych Dam z Biskupic pod kierunkiem Pani Małgorzaty Mazurek. W skład zespołu wchodzili; fotograf, stylistka, dwie kosmetyczki, 3 fryzjerki. Przed stylizacją odbywały się warsztaty dotyczące budowania pozytywnej samooceny i przyjmowania komplementów przez kobiety. Całe wydarzenie trwało 5 godzin. W tym czasie odbywały się warsztaty w grupach, kobiety poddane były działaniom fryzjerek, kosmetyczek i stylistki. Efekty upiększenia kobiet utrwalał  trzykrotnie na zdjęciach fotograf- przed zmianą, w lustrze i po zmianie.

Całe wydarzenie zakończył pokaz mody połączony z wyborem miss wydarzenia i miss publiczności.
Po prezentacji kobiet, ster prowadzenia imprezy  przejęli mężczyźni. W przygotowanej przez mężczyzn części artystycznej były  piękne wiersze o miłości do kobiet, aforyzmy o kobietach oraz wpadające w ucho piosenki.
Punktem finałowym był występ Zespołu Teatralnego KGW Bzite ze sztuką „Edukacja seksualna na wsi”. Przy pięknie nakrytych stołach, przy kawie i ciastku, miło spędziłyśmy ten sobotni wieczór. Mamy nadzieję, że w naszej wsi Dzień Kobiet będzie trwał przez cały rok.

 

naglowna

12 marca 2015 roku w Gminnym Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej około 100 osób z terenu powiatu krasnostawskiego wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Firmę EMERSON POLSKA oraz Krajowy Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych podczas którego omówiono zagadnienia związane z wdrażaniem Programu „Rabat Rolniczy”.

 

naglowna

W czwartek 5 marca br. w Wiejskim Domu Kultury odbyło się szkolenie kulinarne dla Koła Gospodyń Wiejskich z Niemienic. Zajęcia zorganizowane zostały przez Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.
Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, przybyło na nie dwanaście Pań. Tematem spotkania było przyrządzanie dań z mięsa. Szkolenie przeprowadziła Pani Ewelina Nowak z LODR w Końskowoli.

 

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk

Liczba wizyt

Dzisiaj:10
Wczoraj:23
W tygodniu:84
W miesiącu:590
Ogólnie:105254

20 wrzesień 2018
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com