img 20170318 165929

Galeria

W sobotę 18.03.2017 roku w wiejskim Domu Kultury w Zakręciu odbyły się przedświąteczne warsztaty florystyczne. Uczestniczkami spotkania były panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich. Tematem spotkania była Wielkanoc. Pod okiem instruktora Panie stworzyły niepowtarzalne ozdoby wielkanocne: stroiki, wianki do zawieszenia na drzwiach oraz palmy. Było to pierwsze z cyklu spotkań jakie odbędą się w miesiącu marcu w Wiejskich Domach Kultury na terenie Gminy Krasnystaw.

dsc 5692

GALERIA

Art. pana Dr Ryszard Maleszyk - pobierz

Dnia 5.03.2017roku w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet  - "Jej portret - z kobietami o kobietach" Spotkanie rozpoczął wykład Pana doktora Ryszarda Maleszyka pt. "Krasnostawskie Kobiety". Uroczystość uświetniły występy Kapeli Folkowej Styrta, Pan Marek Miszczuk - Bard Chełmski oraz Klub Solisty pod kierownictwem Zbigniewa Wolanina. Ukoronowaniem uroczystości był montaż słowno muzyczny w wykonaniu Pana Andrzeja Woźniaka i Wojtka Dziedzica który, rozbawił i zachwycił wszystkie obecne na spotkaniu Panie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

img 7051

Najstarsza grupa przedszkolna „Krasnoludki” dnia 17 lutego odwiedziła naszą bibliotekę. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały książeczki Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz zapoznały się z pracą w bibliotece. Na zakończenie wysłuchały przysłów dla dzieci z książki Urszuli Kozłowskiej pt. „Przysłowia przedszkolaka”. Czekamy na przyszłych czytelników.

 

PDK

  dsc 5541

 

Dnia 23 lutego 2017 roku w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej odbyła się V edycja „ Festiwalu Pączka i Faworka” organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Krasnystaw „ PLUS” we współpracy z Gminnym Centrum Kultury. Oficjalnego otwarcia i przywitania przybyłych gości min: Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Pana Krzysztofa Grabczuka, Starostę Powiatu Krasnostawskiego Pana Janusza Szpaka, Wicestarostę Pana Henryka Czernieja i Wójtów poszczególnych gmin dokonała Pani Dorota Sawa – Prezes LGD .

Podczas Festiwalu roztrzygnięto „ Konkurs na Najsmaczniejszy Pączek”. Komisja składająca się z przedstawicieli poszczególnych Gmin oceniając walory smakowe i estetyczne wykonanie dokonała następującego wyboru:

I miejce – Zespół Kulinarny – Gmina Gorzków

II miejsce – Gmina Żółkiewka

III miejsce – KGW Zagroda – Gmina Siennica Różana

Uczestnikom wręczono podziękowania, dyplomy, a zwycięzcom bony.

 

jaselkaJasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Nr 3 w Krasnymstawie wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń w Wiejskim Domu Kultury w Niemienicach. Najmłodsi artyści zaprezentowali się widowni już po raz piąty.

Głównym organizatorem spotkania była nauczycielka przedszkola Pani Joanna Demczuk we współpracy z Wiejskim Domem Kultury w Niemienicach. W części artystycznej wystąpił również zespół wokalny prowadzony przez instruktora GCK w Siennicy Nadolnej Zbigniewa Wolanina. Jubileuszowe spotkanie zgromadziło liczną publiczność. Po występach wszyscy goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez panie z KGW Niemienice i mamy przedszkolaków.

Dziękujemy dzieciom i młodzieży za piękne występy, a ich rodzicom i rodzinom składamy podziękowania za liczne przybycie. Wszystkich zapraszamy na kolejne jasełka w przyszłym roku.

Anna Drozdalska

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk

Liczba wizyt

Dzisiaj:39
Wczoraj:60
W tygodniu:99
W miesiącu:1060
Ogólnie:88099

17 październik 2017
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com