pw

 

 

W dniu 20 grudnia 2016 roku odbyło się XVI Forum Gospodarcze zorganizowane przez Stowarzyszenie LGD Krasnystaw Plus.
Podczas Forum wręczono nagrody: Laury Gospodarcze, nagrody dla Aktywnych Przedsiębiorców oraz Nagrodę Liderka Powiatu Krasnostawskiego.
Laureatką tegorocznej Nagrody została P. Maria Kowalczyk z Małochwieja Małego- emerytowana nauczycielka, wieloletnia Dyrektorka Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie, działaczka społeczna.
Pani Maria jest aktywnym członkiem wielu organizacji społecznych, w tym: członek Rady Stowarzyszenia LGD Krasnystaw Plus, członek Zarządu Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Krasnystaw”, członkini PTTK, Prezes dwóch Stowarzyszeń- Stowarzyszenia Przyjaciół Krasnostawskiej Jedynki oraz Stowarzyszenia Mieszkańców Małochwieja Małego „ Rodzinne Gniazdo”, organizatorką turystyki krajowej i zagranicznej, inicjatorką i organizatorką życia społeczno- kulturalnego wsi, gminy i powiatu.

Gratulujemy !!!

 

zns

 

naglowna

 

 

 

pl

 

naglowna

 

6 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej dzieci spotkały się z Mikołajem. W oczekiwaniu na przybycie Świętego przygotowane zostały atrakcje dla dzieci, miedzy innymi wspólne śpiewanie piosenek, gry i zabawy. Zamian za gorące przyjecie Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Uczestnicy ze smutkiem żegnali odchodzącego Mikołaja, który obiecał że wróci do nich za rok.

 

 

naglowna

Dnia 7 grudnia 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy Nadolnej przeprowadziła konkurs czytelniczy pt. : „Twórczość Doroty Gellner w wierszu, w scence, w piosence”. Konkurs odbył się w Gminnym Centrum Kultury i był skierowany do uczniów klas trzecich szkół podstawowych z terenu Gminy Krasnystaw. Uczestniczyły trzy szkoły podstawowe z Jaślikowa, Krupego i Siennicy Nadolnej.
Pierwsza część konkursu dotyczyła znajomości twórczości poetki oraz podstawowych informacji z jej życia. Wśród zadań do wykonania było odegranie króciutkiej scenki do dowolnie wybranego wiersza lub opowiadania. W drugiej części – muzycznej uczestnicy zaprezentowali piosenki do których tekst napisała Dorota Gellner.
Zwycięzcą została reprezentacja Zespołu Nr 1 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej. Równorzędne dwa miejsca – drugie zajął Zespół Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Krupem i Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Jaślikowie.
Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym do konkursu serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok !

 

Liczba wizyt

Dzisiaj:37
Wczoraj:43
W tygodniu:146
W miesiącu:1388
Ogólnie:81760

28 czerwiec 2017

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com