twrczo zakrceni m

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,Krasnystaw Plus” zaprasza w dniach od 29 czerwca do 2 lipca 2017 r. do Krasnegostawu na IV Festiwal Twórczo Zakręconych. Festiwal jest imprezą hobbystyczną skierowaną do wszystkich, którzy kochają rękodzieło a także lokalne smaki.

naglowna

W dniach 1-3 czerwca 2017 r. w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyły się Międzynarodowe Targi Żywności „Warsaw Food Expo”. Wydarzenie miało charakter międzynarodowy, ponieważ termin targów zbiegał się z zakończeniem polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej.

naglowna

Każde dziecko czeka z niecierpliwością na Dzień Dziecka. W tym wyjątkowym dniu nie może zabraknąć zabawy i uśmiechu. Z tej okazji w Wiejskim Domu Kultury w Małochwieju Małym zorganizowane zostały przez instruktora konkursy, zabawy i zawody sprawnościowe dla najmłodszych. Podczas czterogodzinnej zabawy dzieci wzięły udział w zawodach sportowo – rekreacyjnych, zabawach tanecznych, konkursach zadaniowych, grały w kręgle i kalambury. Największą atrakcją okazały się zabawy z chustą integracyjną. Za świetną zabawę w miłej atmosferze wszystkie dzieci otrzymały nagrody niespodzianki ufundowane przez Stowarzyszenie "Rodzinne gniazdo” z Małochwieja Małego.

 

img 7255

GALERIA

Potrafimy ! - malujemy  na  szkle

W naszej świetlicy przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy Nadolnej pani Teresa Nowak przeprowadziła warsztaty malowania na szkle. W ciągu kilku spotkań uczestnicy wykonali ciekawe prace. Mimo obaw dzieci, że nie podołają wyzwaniu, ich żmudne wysiłki dały przepiękny efekt.

Wystawa prac od 26 maja 2017 r.  Zapraszamy do obejrzenia.

ddk

W piątek 19 maja  2017 r. w Rudniku odbył się Dzień Pracownika i Działacza Kultury Powiatu Krasnostawskiego. W czasie uroczystości nastąpiło rozstrzygniecie XIV edycji Powiatowego Konkursu Kultura 2017. Konkurs objęty był patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Laureatów wyłoniła kapituła Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie pod kierownictwem  Pana Artura Sępocha Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury.

W tegorocznej edycji do finału konkursu z gminy Krasnystaw zostały nominowane  dwie osoby:

- Pani Krystyna Kobylańska nominowana w kategorii Animator Kultury 2016

- Pan Andrzej Woźniak nominowany w kategorii Senior Kultury 2016

Laureatem  nagrody w kategorii Animator Kultury 2016 została Pani Krystyna Kobylańska  

img 7133

 

GALERIA

 

BIBLIOTEKA OCZYWIŚCIE

W ramach  Tygodnia Bibliotek  16 maja Gminną Biblioteką Publiczną  odwiedziła Grupa Montessori z przedszkola w Siennicy Nadolnej. Bibliotekarka zapoznała dzieci z zasadami wypożyczania i poszanowania książek. Po wspólnej zabawie rozwiązywania bajkowych zagadek, dzieci zostały pasowane na czytelników biblioteki.

Przedszkolaki mile zaskoczyły bibliotekarki, które otrzymały piękną laurkę z okazji  Dnia Bibliotekarza. 

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk

Liczba wizyt

Dzisiaj:45
Wczoraj:91
W tygodniu:136
W miesiącu:825
Ogólnie:91791

12 grudzień 2017
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com