dsc 6004

GALERIA

      13 maja 2017 r. w Wiejskim Domu Kultury w Niemienicach już po raz XVIII spotkały się panie z gminy i powiatu krasnostawskiego na Konferencji Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich połączonej z obchodami Jubileuszu 80- lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Niemienicach . Organizatorami tegorocznej Konferencji było Gminne Centrum Kultury oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Niemienicach na czele z Panią Izą Grzesiak i Jaślikowie z Przewodniczącą Panią Barbarą Mazurkiewicz.

Patronat nad Konferencją objął Wójt Gminy Krasnystaw.Temat tegorocznej Konferencji brzmiał „ Senior też człowiek”. Prelekcję na ten temat przygotowały panie: Małgorzata Antoniak – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie, kierownik Filii Uniwersytetu III Wieku w Krasnymstawie oraz pani Urszula Hus – Przewodnicząca Rady Seniorów miasta Krasnystaw.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście w osobach: Józef Zając -Senator RP, Krzysztof Grabczuk- Wicemarszłek Województwa Lubeskiego, Marcin Łopacki - Kierownik Chełmskiej Delegatury UM Janusz Szpak – Starosta krasnostawski, Hanna Mazurkiewicz – Burmistrz Krasnegostawu, Jan Rudnicki – Prezes Regionalnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Chełmie, Janina Wiechnik – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Krasnystaw, Przewodnicząca Gminnej Rady KGW, Jan Bojarski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy, Janusz Korczyński – Wójt Gminy Krasnystaw, Tomasz Barczuk – Zastępca Wójta Gminy, Danuta Bąk – Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Krakowskim Przedmieściu,
Marta Fyk – Dyrektor Zespołu nr 2 w Jaślikowie, Małgorzata Policha – Dyrektor Zespołu nr 1 w Siennicy Nadolnej.

Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał Kołu w Niemienicach z okazji 80- lecia działalności Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego, który wręczył Pan Krzysztof Grabczuk – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego. Spotkanie było okazją do wręczenia dyplomów i podziękowań dla wieloletnich członkiń i „Honorowych Przewodniczących”, otrzymały je panie:
1. Helena Chwała – KGW Niemienice
2. Zofia Deptuś - KGW Niemienice
3. Zofia Karauda - KGW Niemienice
4. Anna Buk – KGW Jaślików
5. Zofia Kwiecień - KGW Jaślików

Konferencji towarzyszyły wystawy twórczości amatorskiej członkiń KGW z Niemienic i Jaślikowa, wystawa fotografii z „ archiwum Koła Gospodyń Wiejskich w Niemienicach”.

W części artystycznej wystąpił „ Klub Solisty” oraz Kapela „Cukrowniacy”.

plfestiwalsmakow

W sobotę 29.04.2017 roku w Wiejskim Domu Kultury w Siennicy Nadolnej odbyła się III edycja Festiwalu „ Wielkanocne Smaki” organizowanego przez miejscowe Koło Gospodyń oraz Gminne Centrum Kultury . Na spotkanie przybyły panie z kół gospodyń z gminy Krasnystaw oraz zaproszeni goście: Pan Mirosław Berbeć – Przewodniczący Rady Gminy, Agnieszka Figlarska Radna Rady Gminy Krasnystaw, Beata Hartanowicz z Urzędu Gminy Krasnystaw, pan Mirosław Waręcki – sołtys wsi Siennica Nadolna, Janusz Tokarski – prezes OSP, Wojciech Hus - LGD oraz pani Dorota Moń - gospodarstwo ekologiczne w Krupem, która w kilku zdaniach opowiedziała o produkcji serów.
Podczas spotkania ogłoszony został Konkurs na „ Sernik Wielkanocny”.Jury w składzie:
1. Agnieszka Figlarska – przewodnicząca komisji
2. Beata Hartanowicz i Wojciech Hus - członkowieoceniając walory smakowe i estetyczne wyłoniło 3 laureatów
1. KGW w Krynicy
2. KGW Niemienice Kolonia
3. KGW Siennica Nadolna
pozostałym uczestnikom wręczono podziękowania. W części artystycznej wystąpiła Kapela Cukrowniacy i Zespół Śpiewaczy Melodia.

zyczwielkan

img 7090

GALERIA

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych w Świetlicy przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy Nadolnej dnia 29marca 2017 zorganizowano warsztaty wyrobu palm wielkanocnych. Zajęcia prowadzone były przez panią Jadwigę Nowicką z Małochwieja Małego. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, udział w nich wzięli uczniowie kl.IV Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej z opiekunem p. Małgorzatą Rzemieniuk. Podczas spotkania każdy z uczestników wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, trzciny wodnej, gałązek wierzbowych z baziami oraz zasuszonych kwiatów. Uczniowie nie tylko wykonali palmy, ale również dowiedzieli się jakie były tradycje i zwyczaje związane z palmami wielkanocnymi. Palmy uczestnicy zabrali ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową.

kiermaszplakat

Więcej informacji udziela:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 

"Krasnystaw PLUS"
tel./fax.: 82 576 70 49, 
kom. 506 371 309

img 0672

GALERIA

W środę 22.03.2017 w Wiejskim Domu Kultury w Niemienicach odbyło się drugie z cyklu warsztatów wielkanocnych. Tym razem uczestniczkami spotkania były panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Niemienicach, Jaślikowie i Zażółkwi. Uczestniczki warsztatów pod okiem instruktora wykonały ozdoby wielkanocne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Były to m.in. stroiki i pisanki. Przed warsztatami panie wzięły udział również w pokazie firmy kosmetycznej. Każda z uczestniczek miała okazję przetestować na własnej skórze kosmetyki do pielęgnacji i makijażu.

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk

Liczba wizyt

Dzisiaj:45
Wczoraj:91
W tygodniu:136
W miesiącu:825
Ogólnie:91791

12 grudzień 2017
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com