naglowna

 

15 października 2016 roku w Żółkiewce odbył się Festiwal „Smaki Jesieni” połączony z Jubileuszem 150 – lecia KGW zorganizowany przez Lokalną Grupę działania Krasnystaw „PLUS”. Była to okazja do rywalizacji kulinarnej, jak również uhonorowania długoletnich działaczek na rzecz KGW . Dyplomy uznania z gminy Krasnystaw otrzymały panie: Czesława Smerdel – Małochwiej Mały, Halina Marucha – Małochwiej Duży, Janina Wiechnik – Krupe, Marianna Podolak – Wincentów. Rozstrzygnięto także Konkurs na „Super Gospodynie” organizowany przez Super Tydzień Chełmski. KGW z Bzitego znalazło się w finałowej dziesiątce, zajmując IV miejsce, otrzymało talon na promocyjny roll-up.
Potrawy regionalne do poczęstunku przygotowało KGW Zakręcie. Były pierogi, pstrąg nadziewany, klops nadziewany, rogaliki i inne pyszności ( wszystko bardzo smaczne, pięknie podane i udekorowane).

Gminę Krasnystaw podczas Festiwalu reprezentowali ;Pani Edyta Gajowiak – Powroźnik – Sekretarz Gminy, Leszek Szeniak – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych oraz Dorota Rybczyńska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej oraz ponad 50 – cio osobowa delegacja KGW z terenu Gminy Krasnystaw. Na zakończenie uroczystości rozstrzygnięto Konkurs na „ Ciasta i nalewki z owoców jesieni”.
Z gminy Krasnystaw udział w konkursach wzięło 8 Kół.

I miejsce w konkursie „ Nalewki” zajęło KGW z Krynicy, otrzymało bon o wartości 250, zł
II miejsce ( nalewka) przypadło KGW z Jaślikowa i bon o wartości 150, zł

Gratulujemy.

W czasie trwania Festiwalu na scenie odbywały się występy artystyczne, wystąpili m.in. Hetmańscy Sarmaci, Kapela z Gorzkowa, Kapela Cukrowniacy.

 

Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej

zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia:

 

- teatralne w poniedziałki o godz. 16.30

- wokalne: 

poniedziałek godz.13.00 - 19.00 

środa             godz. 14.00 - 18.00 

- rytmiczno - taneczne w czwartki o godz.14.00

- plastyczne w czwartki o godz. 15.00 (młodsza grupa),  godz. 16.30 (starsza grupa) 

- zajęcia Socjoterapeutyczne i Opiekuńczo - Wychowawcze (Świetlica Środowiskowa) od piniedziałku do piątku w godz. 11.00 - 16.00

 

naglowna

 

Dnia 01.10.2016 r. w Wiejskim Domu Kultury w Krynicy odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.

W imprezie wzięły udział dzieci i młodzież z Krynicy, Bzitego, Siennicy Nadolnej oraz Małochwieja.

Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną przygotowaną przez dzieci z Małochwieja pod kierunkiem pani Elżbiety Sadowskiej.

Po występie były konkursy z nagrodami oraz wycieczka do Wieży Ariańskiej.

Po powrocie wszyscy zasiedli przy ognisku piekąc kiełbaski oraz oczywiście Ziemniaki.

 

 

knwlogo red

 

Kultura Na Widoku to zasoby z legalnych źródeł – muzyka, filmy, książki, gry po które można sięgnąć w każdej chwili. Kultura Na Widoku to również instalacje – uliczne wirtualne biblioteki ustawione w centralnych punktach miast oraz w miejscach wydarzeń kulturalnych. W tym roku pojawią się także citylighty na przystankach aglomeracji miejskich w całej Polsce. Do dyspozycji użytkowników będą tysiące plakatów w szkołach, bibliotekach i urzędach w niewielkich miejscowościach na terenie całej Polski, które często mają ograniczony dostęp do kultury. W tym roku nowością są wirtualne spacery po muzeach świata. Projekt wpisuje się również w promocję czytelnictwa, podkreślając wagę literatury w naszym życiu kulturalnym.

(Żródło: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/startuje-kultura-na-widoku).

 

naglowna

Dnia 11 września 2016 roku Koło Gospodyń Wiejskich w Bzitem prezentowało swoje wyroby kulinarne podczas XVIII Lubelskiego Święta Chleba które odbywało się na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej, organizowane przez Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie, oraz Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego. Koło z naszej Gminy reprezentowało Lokalną Grupę Działania Krasnystaw PLUS. Podczas imprezy odbywały się Konkursy: Na najładniejszy chleb ozdobny; Chleb regionalny, tradycyjny, zagrodowy; Gryczak lub ciasto z użyciem kaszy; Najlepszy cebularz; Na najładniejsze stoisko wystawiennicze.


Koło Gospodyń Wiejskich w Bzitem zajęło I miejsce w Konkursie „Na najładniejsze stoisko wystawiennicze” .

 

dl1

 

Gratulujemy.

 

naglowna

 

Dnia 4 września 2016 roku odbyły się Dożynki Wiejskie w Siennicy Nadolnej. Organizatorami uroczystości byli: Koło Gospodyń Wiejskich w Siennicy Nadolnej, Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Sołecka oraz Gminne Centrum Kultury.   Starostowie Dożynek to Pani Joanna Grządkowska i Pan Edmund Manachiewicz. Imprezę rozpoczęłą uroczysta Msza Święta Polowa celebrowana przez  Ks. Ryszarda  Ostasza  Proboszcza z Tuczęp oraz Księdza Zbigniewa Kulika.
Kolejnym punktem programu Dożynek była część obrzędowa oparta o oryginalnym scenariuszu Pani Anieli Sadlakowej wieloletniej organizatorki Dożynek w okresie międzywojennym i powojennym, przygotowana  przez Panią Annę Soból z udziałem członkiń KGW, Rady Sołeckiej, Strażaków oraz miejscowych dzieci i młodzieży z towarzyszeniem Kapeli „ Cukrowniacy”.
Gośćmi honorowymi Dożynek była Pani Profesor Jadwiga Sadlak – Nowicka z rodziną – córka autorki scenariusza Dożynek.
W drugiej części widowiskowo – biesiadnej wystąpili miejscowi artyści amatorzy z programem humorystycznym.
Imprezę zaszczyciły także swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych: Pan Henryk Czerniej – Wicestarosta Krasnostawski, Pan Mirosław Berbeć – Przewodniczący Rady Gminy Krasnystaw,  Pan Leszek Szeniak i Pani Agnieszka Figlarska – Radni Rady Gminy, Pan Janusz Korczyński - Wójt Gminy Krasnystaw, Pan Tomasz Barczuk – Zastępca Wójta Gminy Krasnystaw, Pani Edyta Gajowiak – Powroźnik – Sekretarz Gminy oraz przedstawiciele sponsorów, mieszkańcy wsi i okolicznych miejscowości.
Następnie organizatorzy zaprosili przybyłych gości na Piknik dożynkowy podczas którego zaproszeni mogli  spróbować miejscowych specjałów, a wszystko odbywało się przy muzyce i śpiewie w wykonaniu Klubu Solisty, Kapeli „Cukrowniacy”, Zespołu Melodia.
Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych z towarzyszeniem zespołu Rainbow.

 

Liczba wizyt

Dzisiaj:37
Wczoraj:43
W tygodniu:146
W miesiącu:1388
Ogólnie:81760

28 czerwiec 2017

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com