naglowna

Każde dziecko czeka z niecierpliwością na Dzień Dziecka. W tym wyjątkowym dniu nie może zabraknąć zabawy i uśmiechu. Z tej okazji w Wiejskim Domu Kultury w Małochwieju Małym zorganizowane zostały przez instruktora konkursy, zabawy i zawody sprawnościowe dla najmłodszych. Podczas czterogodzinnej zabawy dzieci wzięły udział w zawodach sportowo – rekreacyjnych, zabawach tanecznych, konkursach zadaniowych, grały w kręgle i kalambury. Największą atrakcją okazały się zabawy z chustą integracyjną. Za świetną zabawę w miłej atmosferze wszystkie dzieci otrzymały nagrody niespodzianki ufundowane przez Stowarzyszenie "Rodzinne gniazdo” z Małochwieja Małego.

 

img 7255

GALERIA

Potrafimy ! - malujemy  na  szkle

W naszej świetlicy przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy Nadolnej pani Teresa Nowak przeprowadziła warsztaty malowania na szkle. W ciągu kilku spotkań uczestnicy wykonali ciekawe prace. Mimo obaw dzieci, że nie podołają wyzwaniu, ich żmudne wysiłki dały przepiękny efekt.

Wystawa prac od 26 maja 2017 r.  Zapraszamy do obejrzenia.

ddk

W piątek 19 maja  2017 r. w Rudniku odbył się Dzień Pracownika i Działacza Kultury Powiatu Krasnostawskiego. W czasie uroczystości nastąpiło rozstrzygniecie XIV edycji Powiatowego Konkursu Kultura 2017. Konkurs objęty był patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Laureatów wyłoniła kapituła Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie pod kierownictwem  Pana Artura Sępocha Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury.

W tegorocznej edycji do finału konkursu z gminy Krasnystaw zostały nominowane  dwie osoby:

- Pani Krystyna Kobylańska nominowana w kategorii Animator Kultury 2016

- Pan Andrzej Woźniak nominowany w kategorii Senior Kultury 2016

Laureatem  nagrody w kategorii Animator Kultury 2016 została Pani Krystyna Kobylańska  

img 7133

 

GALERIA

 

BIBLIOTEKA OCZYWIŚCIE

W ramach  Tygodnia Bibliotek  16 maja Gminną Biblioteką Publiczną  odwiedziła Grupa Montessori z przedszkola w Siennicy Nadolnej. Bibliotekarka zapoznała dzieci z zasadami wypożyczania i poszanowania książek. Po wspólnej zabawie rozwiązywania bajkowych zagadek, dzieci zostały pasowane na czytelników biblioteki.

Przedszkolaki mile zaskoczyły bibliotekarki, które otrzymały piękną laurkę z okazji  Dnia Bibliotekarza. 

dsc 6004

GALERIA

      13 maja 2017 r. w Wiejskim Domu Kultury w Niemienicach już po raz XVIII spotkały się panie z gminy i powiatu krasnostawskiego na Konferencji Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich połączonej z obchodami Jubileuszu 80- lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Niemienicach . Organizatorami tegorocznej Konferencji było Gminne Centrum Kultury oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Niemienicach na czele z Panią Izą Grzesiak i Jaślikowie z Przewodniczącą Panią Barbarą Mazurkiewicz.

Patronat nad Konferencją objął Wójt Gminy Krasnystaw.Temat tegorocznej Konferencji brzmiał „ Senior też człowiek”. Prelekcję na ten temat przygotowały panie: Małgorzata Antoniak – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie, kierownik Filii Uniwersytetu III Wieku w Krasnymstawie oraz pani Urszula Hus – Przewodnicząca Rady Seniorów miasta Krasnystaw.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście w osobach: Józef Zając -Senator RP, Krzysztof Grabczuk- Wicemarszłek Województwa Lubeskiego, Marcin Łopacki - Kierownik Chełmskiej Delegatury UM Janusz Szpak – Starosta krasnostawski, Hanna Mazurkiewicz – Burmistrz Krasnegostawu, Jan Rudnicki – Prezes Regionalnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Chełmie, Janina Wiechnik – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Krasnystaw, Przewodnicząca Gminnej Rady KGW, Jan Bojarski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy, Janusz Korczyński – Wójt Gminy Krasnystaw, Tomasz Barczuk – Zastępca Wójta Gminy, Danuta Bąk – Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Krakowskim Przedmieściu,
Marta Fyk – Dyrektor Zespołu nr 2 w Jaślikowie, Małgorzata Policha – Dyrektor Zespołu nr 1 w Siennicy Nadolnej.

Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał Kołu w Niemienicach z okazji 80- lecia działalności Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego, który wręczył Pan Krzysztof Grabczuk – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego. Spotkanie było okazją do wręczenia dyplomów i podziękowań dla wieloletnich członkiń i „Honorowych Przewodniczących”, otrzymały je panie:
1. Helena Chwała – KGW Niemienice
2. Zofia Deptuś - KGW Niemienice
3. Zofia Karauda - KGW Niemienice
4. Anna Buk – KGW Jaślików
5. Zofia Kwiecień - KGW Jaślików

Konferencji towarzyszyły wystawy twórczości amatorskiej członkiń KGW z Niemienic i Jaślikowa, wystawa fotografii z „ archiwum Koła Gospodyń Wiejskich w Niemienicach”.

W części artystycznej wystąpił „ Klub Solisty” oraz Kapela „Cukrowniacy”.

plfestiwalsmakow

W sobotę 29.04.2017 roku w Wiejskim Domu Kultury w Siennicy Nadolnej odbyła się III edycja Festiwalu „ Wielkanocne Smaki” organizowanego przez miejscowe Koło Gospodyń oraz Gminne Centrum Kultury . Na spotkanie przybyły panie z kół gospodyń z gminy Krasnystaw oraz zaproszeni goście: Pan Mirosław Berbeć – Przewodniczący Rady Gminy, Agnieszka Figlarska Radna Rady Gminy Krasnystaw, Beata Hartanowicz z Urzędu Gminy Krasnystaw, pan Mirosław Waręcki – sołtys wsi Siennica Nadolna, Janusz Tokarski – prezes OSP, Wojciech Hus - LGD oraz pani Dorota Moń - gospodarstwo ekologiczne w Krupem, która w kilku zdaniach opowiedziała o produkcji serów.
Podczas spotkania ogłoszony został Konkurs na „ Sernik Wielkanocny”.Jury w składzie:
1. Agnieszka Figlarska – przewodnicząca komisji
2. Beata Hartanowicz i Wojciech Hus - członkowieoceniając walory smakowe i estetyczne wyłoniło 3 laureatów
1. KGW w Krynicy
2. KGW Niemienice Kolonia
3. KGW Siennica Nadolna
pozostałym uczestnikom wręczono podziękowania. W części artystycznej wystąpiła Kapela Cukrowniacy i Zespół Śpiewaczy Melodia.

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk

Liczba wizyt

Dzisiaj:4
Wczoraj:46
W tygodniu:4
W miesiącu:1878
Ogólnie:97246

26 luty 2018
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com