naglowna

W ramach realizacji projektu ,,W zdrowym ciele zdrowy duch – aktywizacja sportowo- rekreacyjna mieszkańców Małochwieja Małego i Małochwieja Dużego” zorganizowana została wycieczka do Zagrody Edukacyjnej Stajnia Adrenalina. Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego, finansowanego z budżetu Gminy Krasnystaw.  11 czerwca dzieci z Małochwieja Małego i Małochwieja Dużego odwiedziły stajnię w Siennicy Nadolnej. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora pani Renaty Świętanowskiej uczestnicy wycieczki poznali podstawowe wiadomości o życiu zwierząt w zagrodzie. Poznali konie, kozy, ptaki, psy, koty, króliki, daniele, dowiedzieli się jak należy opiekować się końmi. Pani Renata oprowadziła dzieci po całej zagrodzie, opowiedziała ciekawostki związanie z końmi, omówiła zasady jazdy konnej oraz przybliżyła najistotniejsze cechy zwierząt w zagrodzie. Ponadto, dzieci miały bezpośredni kontakt z końmi  poprzez jazdę konną oraz obserwowanie koni na padoku . Dla wycieczkowiczów przygotowano również mnóstwo atrakcji, zabaw oraz posiłek przy grillu. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie.  
Nad bezpieczeństwem podczas wycieczki czuwały opiekunki, pani Maria Kowalczyk i Elżbieta Sadowska.

 

naglowna

Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Koral” na festiwalu w Żółkiewce

W minioną niedzielę tj. 5 czerwca 2016 roku w Żółkiewce odbył się IV Powiatowy Festiwal Piosenki i Tańca zorganizowany przez Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce oraz Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Przy tej okazji zorganizowano szereg imprez z okazji Dnia Dziecka tj. spławikowe zawody wędkarskie oraz turniej piłki nożnej. Do dyspozycji dzieci były także zjeżdżalnie oraz dmuchane zamki.

W Festiwalu występowały dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne z powiatu krasnostawskiego w trzech kategoriach wiekowych a także soliści, duety i zespoły wokalne.

Miło nam zakomunikować, że w 3-ciej  kategorii wiekowej wyróżniono Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „KORAL” działający od roku 2011 przy Zespole Nr 4 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym, który otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom. Aktualnie Zespól Koral jest finansowany ze środków Gminnego Centrum Kultury z/s w Siennicy Nadolnej i prowadzony przez Panią mgr Krystynę Kobylańską- starszego instruktora tańca. Wyróżnienie w kategorii solistów otrzymała Kamila Gleń ucz. kl. II Gimnazjum nr 4 w Małochwieju Dużym, która otrzymała pamiątkowy dyplom.

Zespół „KORAL” wystąpił w składzie: Aleksandra Lasek, Daria Gmiter, Weronika Guz, Kinga Malec, Natalia Kulczyńska, Kornelia Szymańska, Kacper Chwaszcz, Szymon Adamski, Michał Wójcik, Bartosz Niedrowski, Patryk Kowalczyk i Damian Szeniak.

Po prezentacji poszczególnych zespołów tanecznych oraz solistów dzieci wzięły udział w konkursach, zabawach i grach przygotowanych przez animatorów z Teatru „ Rondo” z Krakowa. Laureaci otrzymali z rąk Jury pamiątkowe statuetki oraz dyplomy ufundowane przez Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.

Opiekę nad uczniami podczas imprezy sprawowała Pani Agnieszka Kołdacha, która jest także autorką zdjęć.

 

naglowna

Dnia 5 czerwca w Wiejskim Domu Kultury w Małochwieju Małym zorganizowane zostało spotkanie z okazji ,,Święta Rodziny" pod hasłem ,,Cudownych rodziców mam ...”.
Spotkanie zorganizowane zostało dzięki współpracy z Panią Małgorzatą Lulek, która prowadzi w WDK zajęcia wokalne dla dzieci, oraz we współpracy ze Stowarzyszeniem ,,Rodzinne Gniazdo” z Małochwieja Małego.
Uroczystość rozpoczęła się od występu dzieci, które zaprezentowały wiersze dla rodziców przygotowane pod kierunkiem instruktora Elżbiety Sadowskiej. Całą inscenizację przeplatały piosenki przygotowane z dziećmi pod kierunkiem Pani Małgorzaty Lulek. Ponadto, wokalistki: Milena Szymańska, Ada Berbeć, Julia Dzida i Aleksandra Wójcik zaśpiewały piosenki do akompaniamentu pani Lulek.
Kolejnym punktem spotkania był ,,Koncert życzeń” dla rodziców. Każde z dzieci przeczytało przygotowane życzenia dla swojej mamy lub swojego taty, następnie dzieci zatańczyły ze swoimi rodzicami do wybranej w koncercie piosenki.
Dalsza część uroczystości przeniesiona została na świeże powietrze. Zaproszeni goście mogli zjeść kiełbaskę z grilla. Poczęstunek dla dzieci w postaci kiełbaski i lodów przygotowali członkowie Stowarzyszenia ,,Rodzinne Gniazdo”.
Rodzinne spotkanie zakończyło się wspólną zabawą rodziców i dzieci w zmaganiach sportowych i nie tylko. Świetnie spisali się zarówno rodzice jak i dzieci zaliczając bieg ze związanymi nogami, ubijanie przez tatusiów piany z białek, wykonanie biżuterii z popcornu przez mamy, noszenie kubeczków z wodą, układanie z rozsypanki popularnych powiedzeń i tytułów bajek oraz rzut gumowcem do celu. Za świetną zabawę i promowanie aktywności na świeżym powietrzu każda rodzina otrzymała dyplom z tytułem ,,Super rodzinki”.

 

plakat mazkdk

 

naglowna

W dniu 21 maja 2016 roku, w Wiejskim Domu Kultury im. Franciszka Żurka w Krynicy, odbył się warsztat plastyczny dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć, prowadzonych przez panią Elżbietę Petruk, malowali obrazy, których tematem była Krynica i jej najbliższe okolice.  Nad organizacją zajęć czuwała instruktor miejscowej placówki - pani Agata Kaniewska. Wykonane podczas zajęć prace, będą udostępnione, w formie wystawy, wszystkim mieszkańcom wsi podczas zbliżających się obchodów Dnia Dziecka.

 

plakat mazzak

 

Siennica Nadolna

Liczba wizyt

Dzisiaj:1
Wczoraj:24
W tygodniu:1
W miesiącu:1279
Ogólnie:77380

27 marzec 2017

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com