naglowwna

25 czerwca br. w sobotę o godz. 16.00 - tej  uroczysty orszak wykonawców przywitał się z publicznością, otwierając tym samym „Jarmark Świętojański 2016” w Krupem na terenach zespołu parkowo-zamkowego.
W tym roku udział w występach artystycznych brały zespoły GCK i zaproszeni goście:
kapela „Sami Swoi” z Rejowca, „Wygibusy” z Biłgoraja, kapela „Uroczysko” z Krasnostawskiego Domu Kultury, zespół śpiewaczy „Radość” z Liszna.  Koncert otwierały zespoły taneczne z GCK  - dziecięce i młodzieżowe : POVRE DANCE /przedszkolaki z Siennicy Nadolnej/ i  KORAL / zespół tańca ludowego z Małochwieja Dużego. Śpiewające zespoły to: „Klub Solisty” i „Melodia” z GCK.
Wśród wystawców niezwykle atrakcyjne okazały się stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Krasnystaw : Krynica, Latyczów, Zażółkiew,  oraz Małochwiej Mały  wspólnie z Stowarzyszeniem „Rodzinne Gniazdo”. Natomiast wśród twórców swoje rękodzieło wystawiali:
Teresa Nowak, Teresa Bożko, Janina Boroś, Edward i Lucyna Pikułowie, Joanna Majko, Jolanta Czwalik.
Jarmark tegoroczny był także okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń zespołom za wieloletnią działalność. Odznakę honorową „Za Zasługi Dla Kultury Polskiej” otrzymały: „Kapela Ludowa z Małochwieja” za 40 lat działalności, kabaret „Czarny Salceson” - 35 lecie działalności oraz kapela „Cukrowniacy” za 25 lat propagowania folkloru.
Panią Edytę Gajowiak - Powroźnik wyróżniono Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Lubelskiego za wkład w upowszechnianie i ochronę kultury.
Nagrody i odznaczenia wręczali: w imieniu Marszałka Województwa Pan Andrzej Leńczuk
z departamentu kultury, Pan Tomasz Barczuk z-ca Wójta Gminy Krasnystaw i Przewodniczący Rady Gminy Krasnystaw Pan Mirosław Berbeć.
Widowisko plenerowe: „Noc  Świętojańska  na Zamku w Krupem w 1050 rocznicę Chrztu Polski” zaprezentowała wioska słowiańska  Choina- Horodyszcze. Nie obyło się oczywiście, bez stałego elementu tej imprezy tj.: „Konkursu poszukiwania kwiatu paproci”. Na zakończenie Jarmarku Słowiańskiego koncertował zespół „SOLARIS” z Zamościa licznie gromadząc roztańczoną publiczność.

naglowna

Dnia 15.06.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty praktyczne dla uczniów kl. III szkoły podstawowej w Siennicy Nadolnej.  Prowadząca, pani Zofia Kozłowska przedstawiła krótką historię papieru. Dzieci posługując się masą bezdrzewną własnoręcznie wykonały kartkę papieru, którą zachowały na pamiątkę. Efekt ich pracy okazał się fascynujący!

 

Tak brzmi temat lekcji bibliotecznej, która odbyła się 17 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy Nadolnej. Uczniowie klasy I b z tutejszej szkoły podstawowej mogli z bliska przyjrzeć się takim eksponatom jak: niecka drewniana, maglownica, kijanki, tara, łopata do chleba, szufla drewniana, kołowrotek, nosidła do wody, kosz wiklinowy, cep oraz żelazka na węgiel.
Zebrane eksponaty w bibliotece publicznej są darami miejscowej ludności.

 

Ap1

 

Ap2

 

pj2016

 

naglowna

W ramach realizacji projektu ,,W zdrowym ciele zdrowy duch – aktywizacja sportowo- rekreacyjna mieszkańców Małochwieja Małego i Małochwieja Dużego” zorganizowana została wycieczka do Zagrody Edukacyjnej Stajnia Adrenalina. Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego, finansowanego z budżetu Gminy Krasnystaw.  11 czerwca dzieci z Małochwieja Małego i Małochwieja Dużego odwiedziły stajnię w Siennicy Nadolnej. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora pani Renaty Świętanowskiej uczestnicy wycieczki poznali podstawowe wiadomości o życiu zwierząt w zagrodzie. Poznali konie, kozy, ptaki, psy, koty, króliki, daniele, dowiedzieli się jak należy opiekować się końmi. Pani Renata oprowadziła dzieci po całej zagrodzie, opowiedziała ciekawostki związanie z końmi, omówiła zasady jazdy konnej oraz przybliżyła najistotniejsze cechy zwierząt w zagrodzie. Ponadto, dzieci miały bezpośredni kontakt z końmi  poprzez jazdę konną oraz obserwowanie koni na padoku . Dla wycieczkowiczów przygotowano również mnóstwo atrakcji, zabaw oraz posiłek przy grillu. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie.  
Nad bezpieczeństwem podczas wycieczki czuwały opiekunki, pani Maria Kowalczyk i Elżbieta Sadowska.

 

Liczba wizyt

Dzisiaj:27
Wczoraj:46
W tygodniu:285
W miesiącu:1338
Ogólnie:78952

30 kwiecień 2017

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com