jaselkaJasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Nr 3 w Krasnymstawie wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń w Wiejskim Domu Kultury w Niemienicach. Najmłodsi artyści zaprezentowali się widowni już po raz piąty.

Głównym organizatorem spotkania była nauczycielka przedszkola Pani Joanna Demczuk we współpracy z Wiejskim Domem Kultury w Niemienicach. W części artystycznej wystąpił również zespół wokalny prowadzony przez instruktora GCK w Siennicy Nadolnej Zbigniewa Wolanina. Jubileuszowe spotkanie zgromadziło liczną publiczność. Po występach wszyscy goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez panie z KGW Niemienice i mamy przedszkolaków.

Dziękujemy dzieciom i młodzieży za piękne występy, a ich rodzicom i rodzinom składamy podziękowania za liczne przybycie. Wszystkich zapraszamy na kolejne jasełka w przyszłym roku.

Anna Drozdalska

107 Dnia 23 stycznia 2017 roku Gminne Centrum Kultury zorganizowało wycieczkę dla dzieci do Zamościa. Kto umiał mógł pośmigać na lodowisku a kto nie, mógł postawić pierwsze kroki na łyżwach. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała jeździe. Dzieci zaliczyły wiele upadków, które były niegroźne i nie zniechęcały do dalszej jazdy.

img_7016

W sobotę 28 stycznia b.r. na zakończenie ferii zimowych odbył się wyjazd do Wiejskiego Domu Kultury w Krynicy. Uczestniczyły w nim dzieci z Małochwieja Małego, Czarnoziemi, Bzitego oraz Krynicy. Atrakcją dla uczestników imprezy  były  różne gry i zabawy przeprowadzone przez pracowników. Największą radość sprawił kulig po okolicy, rzucanie śnieżkami i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

dsc 5337

Niezmiennie jak od wielu lat rozgrywano w ferie zimowe 2017 Świetlicowy Turniej Tenisa Stołowego gminy Krasnystaw organizowany przez Gminne Centrum Kultury. W finale gminnym 27 stycznia wzięło udział 16 zawodników w trzech kategoriach wiekowych.
Najlepszymi zawodnikami w tym roku okazali się:
seniorzy:
Gabriel Nowicki WDK Małochwiej Mały     I miejsce
Kamil Kalman WDK iT Widniówka            II miejsce
Arkadiusz Puchacz WDK iT Widniówka    III miejsce
juniorzy:
Daniel Piętal WDK Niemienice                   I miejsce
Patryk Sawa WDKiT Widniówka                 II miejsce
Patryk Sawa WDK Niemienice                   III miejsce
młodzicy:
Patryk Podgórski WDK Niemienice           I miejsce
Jakub Bąk WDK Niemienice                      II miejsce
Ernest Szostak WDK Małochwiej Mały     III miejsce

dsc 5205

 Kolędowanie - obrzęd ludowy praktykowany w krajach słowiańskich między innymi w Polsce.
Kolędy śpiewane są u nas od świąt Bożego Narodzenia aż do Święta Matki Boskiej Gromnicznej.
W niedzielne popołudnie 15 stycznia 2017 r. do sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury przybyły członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, mieszkańcy Osiedla oraz zaproszeni goście : Wicestarosta Henryk Czeniej, Zastępca Wójta Gminy Tomasz Barczuk, Sekretarz Gminy Edyta Gajowiak – Powroźnik, Leszek Szeniak - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Gminy, aby wspólnie z Klubem Solisty, Zespołem Melodia oraz Kapelą Cukrowniacy kolędować. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

dsc 5227

18 styczeń 2017 roku  był szczególnym dniem dla dzieci uczestniczących w  X  Konkursie Plastycznym „Tradycyjna Ozdoba Bożonarodzeniowa”. W tym dniu zostali nagrodzeni laureaci konkursu. Ponadto jak co roku, podczas ferii zimowych Gminne Centrum Kultury wraz z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowało imprezę integracyjną pn”Wernisaż Uśmiechu”.  Dzieci przyjechały z instruktorami z Wiejskich Domów Kultury w Małochwieju Małym, Bzitem, Krynicy i Osiedla Cukrowni. Konkurencje – zawody sprawnościowe, wśród nich: „Kolekcjoner”, wyścigi z przeszkodami w rzędach, kręcenie kołem hula-hop oraz zabawy w kole. Prowadzący zapraszali do uczestnictwa wszystkie dzieci, od najmniejszych do najstarszych. Najważniejsza była integracja i uśmiech dzieci z poszczególnych sołectw gminy Krasnystaw.

Na zakończenie imprezy wręczono wszystkim Wiejskim Domom Kultury „Certyfikaty Uśmiechu”. 

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk

Liczba wizyt

Dzisiaj:45
Wczoraj:91
W tygodniu:136
W miesiącu:825
Ogólnie:91791

12 grudzień 2017
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com