W dniu 3.09.2017 mimo niesprzyjającej aury odbyły się Dożynki Wiejskie w Siennicy Nadolnej. Uroczystość została przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Siennicy Nadolnej, Ochotniczą Straż Pożarną, Radę Sołecką i Gminne Centrum Kultury a jej celem była przede wszystkim integracja mieszkańców i odbudowanie wspólnoty wiejskiej.

Wieniec dożynkowy według projektu Pani Anny Sadlak wykonały Panie z Koła Gospodyń oraz Panią Agnieszkę Figlarską - Radną Gminy Krasnystaw.
Gospodarzami tegorocznych Dożynek byli Państwo Łucja Downar- Zapolska i Marek Zych.
Władze samorządowe reprezentowali: Tomasz Barczuk -Zastępca Wójta Gminy Krasnystaw, Edyta Gajowiak – Powroźnik -Sekretarz Gminy Krasnystaw, Mirosław Berbeć - Przewodniczący Rady Gminy Krasnystaw, Leszek Szeniak - Radny Gminy Krasnystaw, Dorota Rybczyńska - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krasnymstawie. Przedstawicielem Starosty Krasnostawskiego była Pani Ewelina Rudy.
Uroczystość rozpoczęła Msza Św. Polowa celebrowana przez Księdza Franciszka Kamińskiego – Proboszcza tutejszej parafii.
Po mszy odbyło się Widowisko Obrzędowe przygotowane przez Panie Małgorzatę Lancmańską i Annę Soból oparte o oryginalny tekst opracowany przez Panią Anielę Sadlakową (wieloletnią organizatorkę dożynek w Siennicy Nadolnej w okresie międzywojennym i powojennym) oraz poezji innych autorów. Program miał na celu przedstawienie ciężkiej pracy rolnika od zasiewu zboża do jego zbioru.
W części obrzędowej udział wzięły zarówno dzieci młodsze (przedszkolaki), dzieci w wieku szkolnym oraz dorośli z towarzystwem Kapeli Cukrowniacy. Oprócz obrzędu w wykonaniu wyżej wymienionej grupy znalazła się też część rozrywkowo-kabaretowa przygotowana przez dorosłych mieszkańców wsi.
Część biesiadną umiliła gościom i mieszkańcom młodzież z Klubu Solisty działającego przy Gminnym Centrum Kultury, zespół Melodia, Kapela Cukrowniacy. Do tańca grał zespół Rainbow.

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk

Liczba wizyt

Dzisiaj:16
Wczoraj:30
W tygodniu:217
W miesiącu:675
Ogólnie:103349

22 lipiec 2018
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com