Fundacja Orange

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9.00 ? 17.00 w II i IV sobotę miesiąca w godzinach 9.00 ? 13.00

fundacjaorange

nprcz

Biblioteka Publiczna Gminy Krasnystaw z/s w Siennicy Nadolnej w 2017 roku otrzymała środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Za kwotę 3251 zł zostaną zakupione nowości dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych do Gminnej Biblioteki Publicznej i jej dwóch filii w Krupem i Niemienicach.

 

IMG 7330

W ramach realizacji projektu edukacyjnego p.n. „Książki” w grupie przedszkolnej Montessori oraz w grupie Motylki, Przedszkole Gminne w Siennicy Nadolnej w dniu 20 czerwca 2017 r. odwiedziła bibliotekarka Pani Barbara Wójcik z prezentacją nowości bibliotecznych dla najmłodszych dzieci.
Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały książki jak i wysłuchały kilku opowiadań.
Wierzymy, że maluchy nabiorą nawyków czytelniczych.

 

IMG 7292

Uczniowie zostali nagrodzeni za wykonanie zakładek do książek.Uczniowie zostali nagrodzeni za wykonanie zakładek do książek.
Nagrody otrzymali: 
-uczniowie klasy IIa Filip Wikliński, Oliwia Tkaczyk, Igor Walczyński i Karol Walczyński,
-uczniowie  klasy IIb  Eliza Szambelan, Laura Zielińska i Eryk Parzymies-Kasprzak,
-uczniowie klasy pierwszej Konrad Płachecki i Szymon Zych.

GRATULUJEMY!

 

IMG 7274  

W ramach majowych dni książki 31 maja 2017 r. uczniowie z kl. IIb Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej oraz dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Siennicy Nadolnej. Na zajęciach plastycznych uczestnicy wykonali „wesołe” zakładki do książek.

Najpiękniejsze zostały nagrodzone.

 

IMG 7236

To temat spotkania bibliotecznego, na które przyszły dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w ramach uroczystego pasowania na czytelnika. To temat spotkania bibliotecznego, na które przyszły dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w ramach uroczystego pasowania na czytelnika. Pierwszaki poznały Bibliotekę Publiczną i zasady jej funkcjonowania. Przy wystawie książek – bajek i baśni bibliotekarka opowiedziała o korzyściach wypływających z czytania literatury fantastycznej, która przenosi w świat dziecięcej wyobraźni.

 

  IMG 7227

Najstarsza z grup przedszkolnych dnia 24 maja 2017 r. odwiedziła naszą bibliotekę. Poznała księgozbiór podręczny - encyklopedie, leksykony, słowniki. Dzieci uczyły się jak korzystać z książek, których nie wolno wypożyczać do domu. Starszaki będą mogły wykorzystać zdobytą wiedzę w dalszej swojej edukacji.

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk

Liczba wizyt

Dzisiaj:4
Wczoraj:46
W tygodniu:4
W miesiącu:1878
Ogólnie:97246

26 luty 2018
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com