Fundacja Orange

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9.00 ? 17.00 w II i IV sobotę miesiąca w godzinach 9.00 ? 13.00

fundacjaorange

W ramach majowego święta książki dnia 25 maja uczniowie klasy II szkoły podstawowej w Siennicy Nadolnej odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Siennicy Nadolnej. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz różnicą, jaka występuje między biblioteką publiczną i szkolną.
Następnie odbyły się zajęcia plastyczne, na których drugoklasiści wykonali papierowe zakładki do książek. Trzy najpiękniejsze zakładki zostały nagrodzone skromnymi upominkami.

 

Odbyły się 11 maja w Przedszkolu Gminnym im. J. Brzechwy przeprowadzone przez bibliotekarkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy Nadolnej. Dzieci wszystkich grup wiekowych słuchały z zainteresowaniem wierszy i opowiadań o wiośnie znanych polskich autorów. Przedszkolaki obiecały odwiedzać częściej bibliotekę publiczną.   Kolejne tego typu spotkanie odbędzie się latem.

 

8 maja bibliotekarze powiatów krasnostawskiego, włodawskiego i chełmskiego spotkali się w Chełmskiej Bibliotece Publicznej która była gospodarzem tegorocznych obchodów  „Dnia Bibliotekarza”.
Po oficjalnych wystąpieniach uczestnicy uroczystości obejrzeli nowoczesną, na miarę XXI wieku placówkę biblioteczną. Ogrom, rozmach, nowoczesne wyposażenie oraz funkcjonalność placówki robi wrażenie.

 

W ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek” Bibliotekę Publiczną Gminy Krasnystaw w Siennicy Nadolnej 6 maja odwiedziła Grupa „Montessori – Biedronki” z Przedszkola im. Jana Brzechwy. Dzieci wysłuchały pogadanki o bibliotece, o pracy bibliotekarza oraz obejrzały nowości dla najmłodszych czytelników.
Zachęcając przedszkolaki do korzystania z biblioteki bibliotekarka przeczytała książeczkę o przygodach Klementynki i jej przyjaciół autorstwa A. Drabika.

 

To tytuł lekcji bibliotecznej przeprowadzonej dla klasy VI Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej 21 kwietnia 2015 r. Dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki o historii materiałów piśmienniczych, oprawach i ilustracjach książkowych.  Uczniowie obejrzeli  zdjęcia między innymi pisma węzełkowego, hieroglifów, tabliczek glinianych i woskowych, zwojów papirusowych i inkunabułów, kończąc na nowoczesnych nośnikach (pendrive, e-czytnik, laptop-ebook itp.)  Dla utrwalenia wiedzy dzieci pracując w grupach rozwiązały krzyżówkę i rozsypankę.

naglowna

W siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej 2 grudnia 2014 r. odbył się konkurs czytelniczy przygotowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Krasnystaw.

Liczba wizyt

Dzisiaj:27
Wczoraj:46
W tygodniu:285
W miesiącu:1338
Ogólnie:78952

30 kwiecień 2017

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com