Fundacja Orange

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9.00 ? 17.00 w II i IV sobotę miesiąca w godzinach 9.00 ? 13.00

fundacjaorange

IMG 7274  

W ramach majowych dni książki 31 maja 2017 uczniowie z kl. II b Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej  oraz dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Siennicy Nadolnej. Na zajęciach plastycznych uczestnicy wykonali  „wesołe”  zakładki do książek. Najpiękniejsze zostały nagrodzone.

IMG 7236  

To temat spotkania bibliotecznego, na które przyszły dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w ramach uroczystego pasowania na czytelnika.
Pierwszaki poznały Bibliotekę Publiczną i zasady jej funkcjonowania. Przy wystawie książek – bajek i baśni bibliotekarka opowiedziała
o korzyściach wypływających z czytania literatury fantastycznej, która przenosi w świat dziecięcej wyobraźni.

  IMG 7227

   Najstarsza z grup przedszkolnych dnia 24 maja 2017 r. odwiedziła naszą bibliotekę. Poznała księgozbiór podręczny – encyklopedie, leksykony, słowniki. Dzieci uczyły się jak korzystać z książek, których nie wolno wypożyczać do domu. Starszaki będą mogły wykorzystać zdobytą wiedzę w dalszej swojej edukacji.

Warsztaty artystyczne w Świetlicy przy Gminnej Bibliotece Publicznej
w Siennicy Nadolnej

  img 7192

 

GALERIA

„Jak wyrabiano i do czego służył papier czerpany?”

To temat warsztatów , które odbyły się dnia 24 maja 2017r. w Świetlicy. Pani Zofia Kozłowska z Kamionki przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci z grupy Montessori z Przedszkola oraz uczniów kl. III Szkoły Podstawowejw Siennicy Nadolnej. Prowadząca przeprowadziła wspólną zabawę inspirowaną techniką wyrobu papieru czerpanego. Starsze dzieci mogły same wykonać karty papierowe z masy bezdrzewnej przy użyciu ponad 150 -letniej prasy. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie bawili się doskonale . Oby ta pogadanka pozostała uczestnikom w pamięci.

W ramach majowego święta książki dnia 25 maja uczniowie klasy II szkoły podstawowej w Siennicy Nadolnej odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Siennicy Nadolnej. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz różnicą, jaka występuje między biblioteką publiczną i szkolną.
Następnie odbyły się zajęcia plastyczne, na których drugoklasiści wykonali papierowe zakładki do książek. Trzy najpiękniejsze zakładki zostały nagrodzone skromnymi upominkami.

 

Odbyły się 11 maja w Przedszkolu Gminnym im. J. Brzechwy przeprowadzone przez bibliotekarkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy Nadolnej. Dzieci wszystkich grup wiekowych słuchały z zainteresowaniem wierszy i opowiadań o wiośnie znanych polskich autorów. Przedszkolaki obiecały odwiedzać częściej bibliotekę publiczną.   Kolejne tego typu spotkanie odbędzie się latem.

 

Liczba wizyt

Dzisiaj:37
Wczoraj:43
W tygodniu:146
W miesiącu:1388
Ogólnie:81760

28 czerwiec 2017

 

gminak

 lgd

 

przedszkolesn 

 

LotLogo 

 

gpgk 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com