W bibliotekach publicznych Gminy Krasnystaw rozdano kolejne dyplomy posiadaczom Karty Małego Czytelnika

Utworzono: czwartek, 14 styczeń 2021

Gratulujemy czytelnikom: Soni Lis vel Flis z Filii Bibliotecznej w Niemienicach za uzbieranie 10 naklejek na kolejnych Kartach Małego Czytelnika oraz Jakubowi Chmielewskiemu z Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy Nadolnej. Dzieci otrzymały imienne dyplomy, upominki i nowe karty do wklejania naklejek.
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w Projekcie „Mała książka – wielki człowiek”!
Informacje w bibliotekach publicznych Gminy Krasnystaw.

Świąteczne Widowisko

Utworzono: piątek, 01 styczeń 2021

Kończący się 2020 rok był specyficzny. Wyjątkowo specyficzna jest rzeczywistość w związku z epidemią COVID-19, która zamknęła nas w domach. Inna była również Wigilia i Święta Bożego Narodzenia, które zaczynają czas kolędowania. Tym razem nie możemy spotkać się i tradycyjnie kolędować. Postaramy się kultywować tradycję i w formie video pojawimy się w Państwa domach. Zapraszamy do obejrzenia HERODÓW w wykonaniu Żeńskiej Grupy Teatralnej z Bzitego, przygotowanej przez instruktorów GCK. Zapraszamy do wspólnego kolędowania ! Inscenizacja „IDZIE Z NAMI BOŻE DZIECIĘ” ze zbioru inscenizacji jasełkowych dla wędrownych grup kolędniczych oraz teatrzyków parafialnych i szkolnych autorstwa Bogusława Masteja w wykonaniu Żeńskiej Grupy Teatralnej z Bzitego.

 

Koncert symfoniczny „Symfonia losu”

Utworzono: środa, 30 grudzień 2020

Zapraszamy do obejrzenia koncertu symfonicznego „Symfonia losu” – dedykowanego wszystkim służbom medycznym walczącym z Covid19. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Filharmonię Lubelską wraz z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Repertuar koncertu obejmuje V Symfonię c-moll op. 67 L. van Beethovena oraz Polonez koncertowy D-dur op. 4 nr 1 H. Wieniawskiego (solista Wojciech Brodowski). Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej poprowadził Wojciech Rodek.