Elżbieta Petruk

Utworzono: środa, 25 marzec 2020

Elżbieta Petruk urodzona 5 listopada 1955r. Ukończyła studia psychologiczne na UMCS w Lublinie, a następnie na Wydziale Artystycznym tej uczelni studia podyplomowe w zakresie malarstwa . Przez wiele lat związana zawodowo z więziennictwem – obecnie na emeryturze. Jest przekonana tym, że każdy sam nadaje sens własnemu życiu, dlatego maluje, pisze, fotografuje.
Była członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Należy do Stowarzyszenia Twórczego „Pasja” w Chełmie. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych na przykład: w 2013 roku wernisaż malarstwa towarzyszący promocji 24 numeru czasopisma artystycznego „Nestor” w Krasnymstawie, w którym zamieszcza swoje felietony.
„Ich portret” – wystawa dedykowana ST „Pasja” z okazji jego dziesięciolecia i związanych z tym obchodów jubileuszowych w roku 2015, oraz „ Dzień dobry, Krynico” –wystawa adresowana do mieszkańców wsi Krynica w powiecie Krasnostawskim, w której autorka rozpoczęła w 2015 bardzo osobisty projekt spotkania z naturą.

Odsłony: 897