NASZE NOWELE – ZNAMY I CZYTAMY

Utworzono: środa, 20 listopad 2019

„NASZE NOWELE – ZNAMY I CZYTAMY” – powiatowy konkurs plastyczno – literacki

Konkurs zainspirowany listą nowel polecanych przez Parę Prezydencką na 8 edycję Narodowego Czytania w 2019 roku. Patronat Starosta krasnostawski.

W Bibliotece Publicznej Gminy Krasnystaw z/s w Siennicy Nadolnej 19 listopada odbyła się impreza podsumowująca etap gminny konkursu.
Do biblioteki wpłynęło 22 prace konkursowe , plastyczne i 1 literacka ze wszystkich szkół Gminy Krasnystaw.
Nagrodzono uczniów:
I miejsce w kategorii praca literacka - Mikołaj Kalisz za pracę „Dym” M. Konopnickiej, (Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej)
W kategorii praca plastyczna:
I miejsce – Nikola Krzyżanowska za pracę „Katarynka” B. Prusa, (Zespół nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie, opiekun Agnieszka Jasińska)
II miejsce – Alicja Mielnicka za pracę „Katarynka” B. Prusa, (Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej, opiekun Bożena Mitura)
III miejsce – Agnieszka Mazurek za pracę „Dym” M. Konopnickiej, (Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej, opiekun Bożena Mitura)
Wyróżnienia:
- Maksymilian Huk „Katarynka” B. Prusa (Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym, opiekun Marzena Sokół)
- Martyna Mazurkiewicz „Dobra Pani” E. Orzeszkowej (Szkoła Podstawowa w Jaślikowie, opiekun Agnieszka Jasińska)
-Lena Łosiewicz „Katarynka” B. Prusa (Szkoła Podstawowa w Krupem, opiekun Monika Kwaśniak)
-Weronika Łukaszewska „Katarynka” B. Prusa (Szkoła Podstawowa w Krupem, opiekun Dorota Bielesza)
Na spotkaniu w bibliotece publicznej wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki. Nagrody wręczała pani dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.
Nagrodzone i wyróżnione prace przekazano do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie, gdzie ponownie komisja konkursowa oceni prace z bibliotek gminnych naszego powiatu i przyzna w każdej kategorii nagrody i wyróżnienia.

 

Odsłony: 114