Kolędowanie w Gminnym Centrum Kultury

Utworzono: piątek, 07 luty 2020

Dnia 01.02.2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej odbyło się integracyjne spotkanie noworoczne dla Kół Gospodyń Wiejskich, Twórców ludowych i mieszkańców oraz zaproszonych gości. W integracji wzięli udział m. in. Wójt Gminy Krasnystaw Pani Edyta Gajowiak-Powroźnik oraz Radni Rady Gminy Anita Sokół i Robert Ćwirta.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Pani Dorota Rybczyńska. Życzenia noworoczne dla wszystkich zebranych złożyła Wójt Gminy.
Uczestnicy wysłuchali koncertu pastorałek i kolęd w wykonaniu Kapeli Folkowej „Styrta”, dzieci i młodzieży z „Klubu Solisty” włączając się do wspólnego kolędowania. Kolejnym punktem były „Herody” przedstawione przez „Żeńską Grupę Teatralną z Bzitego” wyreżyserowane przez Anitę Sokół z oprawą muzyczną Pana Zbigniewa Wolanina instruktorów Gminnego Centrum Kultury.
Sporym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyła się wystawa plenerowa p.n.” Moniuszko - to jest mój rok” wyeksponowana przed siedzibą GCK, którą można oglądać jeszcze do końca lutego.
Kolędowanie w Gminnym Centrum Kultury zakończyło czas spotkań noworocznych.

Odsłony: 137