Dożynki Powiatowe

Utworzono: wtorek, 30 sierpień 2022

Tegoroczne Dożynki Powiatowe odbyły się 28 sierpnia w Łopienniku Górnym.

Gminę Krasnystaw reprezentowali, Wójt Gminy Edyta-Gajowiak-Powroźnik, Pani Dorota Rybczyńska Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej, oraz Koło Gospodyń Wiejskich „ Sami Swoi „ Kolonia Zastawie i Łany”.
Wieniec dożynkowy oraz stoisko promocyjne przygotowane zostało przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z powyższego Koła..
Nasz wieniec wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich "Sami Swoi" Kolonia Zastawie i Łany w gminie Krasnystaw okazał się najładniejszy w powiecie krasnostawskim wygrywając konkurs podczas Dożynek Powiatu Krasnostawskiego i w nagrodę weźmie udział w konkursie wojewódzkim podczas Dożynek Wojewódzkich dnia 11 września w Radawcu.
Podczas powiatowego święta plonów , KGW "Sami Swoi" otrzymało również nagrodę za stoisko.
Dożynki powiatowe były również okazją do podsumowania konkursu "Gospodynie najlepsze w gminie", organizowanego przez "Nowy Tydzień ". Również tym plebiscycie członkinie koła, któremu przewodniczy Anna Zaj, były najlepsze zajmując pierwsze miejsce, zostały uhonorowane nagrodą, którą jest wycieczka do Brukseli, ufundowana przez posłankę Parlamentu Europejskiego Beatę Mazurek.
III miejsce w powyższym Konkursie zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Bzitego.
Uroczystość uświetniła koncertowo Kapela „Cukrowniacy”.

 

Odsłony: 127